Radość w Wyborze

WYPOCZYNEK NA SŁOWACJI - KUNERAD

Pensjonat "Chata Helena"
Cena za nocleg: 12 Euro/osoba
 
Rezerwacja telefoniczna: 041/ 5494 - 294
od poniedziałku do niedzieli 9:00 - 22:00

 

Pensjonat "Chata Helena" znajduje się w miejscowości Kunerad przy wejściu do domku domku Stranske - Brezie Rajeckie w dolinie poniżej Fatry górskich. Chata Helena jest idealnym miejscem na relaks i odpoczynek w ciszy od miejskiego zgiełku tylko przyroda i szum lasu. Maksymalna pojemność domku wynosi 23 łózek, podzielone na dwa oddzielne spania dla 11 łózek plus dodatkowe łózko. Pensjonat ma dwa piętra, gdzie na parterze jest duży salon z miejscami dla 23 osób z dużym kominkiem wewnętrznym. Zakwaterowanie jest podzielone na dwie oddzielne komórki, w każdym apartamencie komórkowym są 3-osobowe pokoje, z których dwa znajdują się na piętrze i ogólnodostępne sanitariaty. Parter mieszkania jest pomieszczenie 5 łózek. W części górnej pensjonatu znajduje się dwa oddzielne pokoje 4-osobowe oraz 2-osobowe.

 

Klika propozycji spędzenia wolnego czasu u naszych Słowackich sąsiadów i poznanie regionalnych ich atrakcji turystycznych:

 1. Słowackie Betlejem - około 17 km
 2. Cicmany - około 25 km - charakterystyczna, malownicza wioska, która leży na samym końcu powiatu Żilinskiego i jest obszarem granicznym dzielnicy
 3. Zamek Stresno - około 30 km
 4. Zamek Bojnice - około 50 km - jest jednym z najbardziej i najczęściej odwiedzanym zabytków w Europie Środkowej. Wnętrze zamku kryje szereg eksponatów historii sztuki zebrane szczególnie od ostatniego właściciela Jan Frantisek Palfi zamku Grof.
 5. Golf Park Rajec - około 20 km
 6. Baseny Termalne Rajeckie Teplice - około 5 km

WYPOCZYNEK W KROŚCIENKU NAD DUNAJCEM

Pensjonat "U Danusi"

ul. Św. Kingi 7, Krościenko nad Dunajcem

tel. 602-219-716

 
Krościenko nad Dunajcem to urocza miejscowość turystyczna w województwie małopolskim, która leży niedaleko szczawnicy, pomiędzy pienińskim parkiem narodowym, gorczańskim parkiem narodowym i popradzkim parkiem narodowym. Można powiedzieć , iż położenie między trzema parkami narodowymi wpływa na atrakcyjnością tego miejsca. Krościenko nad Dunajcem jest to malowniczo położona gmina otoczona unikalną przyrodą Pienin, która stanowi doskonałą bazę dla turystyki górskiej, pieszej, rowerowej, konnej czy nawet uprawiania wędkarstwa.
Pensjonat "U Danusi" oferuje gościom pokoje 2, 3, 4, 5 oraz 6 osobowych o zróżnicowanym standardzie, w bliskiej odległości od centrum. Pensjonat dysponuje kwatery z prysznicem i umywalką w pokoju, a także z łazienkami dla dwóch i trzech pokoi. W pensjonacie znajduje się wspólna kuchnia oraz pokoje z aneksem kuchennym dla osób, które lubią przygotowywać samodzielnie posiłki. Jest to jedna z najlepszych lokalizacji w Krościenku nad Dunajcem przy szlaku prowadzących na Trzy Korony oraz Sokolicę. W pobliżu znajduje się siłownia na świeżym powietrzu nad rzeką Dunajec.

 

Kilka propozycji na spędzenia wolnego czasu w Krościenku nad Dunajcem oraz w Pieninach i nie tylko:

 1. Wycieczka piesza  na Trzy Korony - szczyt należący do Pienin, którego wysokość sięga 982 m n.p.m. Na szczycie Okrąglicy usytuowany jest taras z którego można podziwiać piękną panoramę gór.
 2. Wycieczka piesza na Sokolicę - jeden z najsłynniejszych szczytów w Pieninach, gdzie wzniesienie powstało z mocnych wapieni rogowcowych. Ze względu na rosnące na zboczach Sokolicy reliktowe sosny, wzniesienie jest z chętnym odwiedzanym przez turystów, szukających miejsca do zrobienia pięknego zdjęcia. Najstarsza z sosen liczy około 500 lat. Sokolica jest świetnym punktem widokowym i to nie tylko na najbliższą okolicę.
 3. Pętla Pienińska - Zamek Czorsztyn i Niedzica, zwiedzanie zapory na Dunajcu oraz rejs statkiem po Dunajcu.
 4. Zwiedzanie Szczawnicy - wyjazd kolejką na Palenicę, Muzeum Pienińskie oraz Pijalnie wód mineralnych.
 5. Wycieczka na Słowację - zwiedzanie Starej Lubovni.
 6. Spływy kajakowe Przełomem Dunajca.

enerylandia1

Wyszukaj

Ubezpieczenia- Turystyka. Ruda- Śląska Bykowina ul. Brygadzistów 3A; tel. 32 240 84 00 e-mail: ut.biuro@gmail.com

Copyright © 2013. All Rights Reserved.